OPIS WITRAŻY
Powyżej projekt nowych witraży, które zostaną umieszczone w oknach wykuszy lewej strony kościoła (patrząc w stronę ołtarza). Witraże przedstawiają motywy związane z objawieniami Matki Bożej w Lourdes (w oknach nad wykuszami znajdują się witraże, zawierające motywy związane z objawieniami fatimskimi). 11 lutego 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu przez Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża ukazała się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Lourdes (witraż piąty). Podczas osiemnastu objawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty (witraż czwarty). Nakazała, aby na miejscu objawień wybudowano kościół (przedstawiony na witrażu drugim). Polecenie to zostało wypełnione przez miejscowego proboszcza i w 1875 r. odbyła się uroczysta konsekracja świątyni.
W grocie Massabielskiej Biała Pani wskazała Bernadecie miejsce, z którego wytrysnęło źródło. Wkrótce wydarzył się pierwszy cud: mieszkanka Lourdes umoczyła sparaliżowaną rękę w wodzie, wypływającej ze źródła i została uleczona (pozostałe witraże).
Powyżej projekt nowych witraży, które zostaną umieszczone w oknach wykuszy prawej strony kościoła (patrząc w stronę ołtarza). Witraże przedstawiają motywy związane z kultem Najświętszej Eucharystii, ściśle powiązanego z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego figura znajduje się z tej strony kościoła. Na witrażach przedstawione są: wizerunek twarzy Chrystusa, znajdujący się na chuście, przechowywanej w Manopello we Włoszech, oraz Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie ołtarza, moment przeistoczenia we Mszy św., relikwiarz z Lanciano, gdzie w VIII wieku miał miejsce pierwszy cud eucharystyczny, postać bł. Carlo Acutisa, którego miłość do Eucharystii zaowocowała stworzeniem strony internetowej o cudach eucharystycznych na świecie oraz św. o. Pio, stygmatyk i spowiednik.